Do wykonania tego triku zaopatrz się w dziewięć jednakowych monet, najlepiej tej samej wartości (mogą być pożyczone od widza) oraz w małe pudełeczko, którym będziesz mógł zakryć dowolną monetę , dobre jest pudełko po zapałkach.
Rozłóż sześć monet na stole , a następnie zaproś jednego z widzów do udziału w tej sztuczce.
Powiedz widzowi, żeby odwrócił dowolne dwie monety jednocześnie. Wcześniej odwróć się jednak plecami w stronę widza, byś nie mógł obserwować ile razy widz odwraca monety. Czynność tę można powtarzać dowolną ilość razy.
Może się zdarzyć, że niektóre monety zostaną odwrócone kilka razy, a inne z kolei w ogóle nie zostaną odwrócone. Kiedy widz skończy, poproś go, żeby dowolną monetę przykrył pudełeczkiem. W ten sposób nie będzie wiadomo, co kryje się pod nim: orzeł czy reszka.
Odwracasz się, wyciągasz z kieszeni jeszcze jedną monetę i zbliżasz ją do pudełka. Mówisz „…odczuwam pozytywne wibracje…” czy coś w tym stylu, a następnie kładziesz monetę na pudełku. Okaże się, że obydwie monety będą zwrócone w tę samą stronę.
Trik ten możesz powtórzyć kilka razy. Na zakończenie utrudniasz sobie zadanie – dokładasz jedną monetę. Teraz będziesz czarował z siedmioma monetami.
Widz odwraca dowolną ilość razy po dwie monety jednocześnie, a następnie zakrywa monetę Ty jednak bezbłędnie odgadujesz, czy pod wieczkiem kryje się orzeł, czy też reszka. Jak to wykonać? Nic trudnego. wystarczy, że zanim widz zacznie mieszać monety, ty policzysz ile reszek, a ile orłów znajduje się na stole.
Żeby nic się nie myliło, omówię przykład na „reszkach”. Zapamiętujesz, czy liczba reszek jest parzysta, czy nieparzysta. Po „manewrach” widza odwracasz się w stronę stołu i ponownie zliczasz reszki, czy ich liczba jest parzysta, czy też nieparzysta.
Jeśli będzie taka sama (tzn. przed i po liczba będzie np. parzysta), znaczy to, że pod pudełkiem kryje się orzeł. W przeciwnym wypadku będzie to reszka (z ang: „same head, different tail”). Zwiększenie liczby monet czyni trik na pozór „trudniejszym” w wykonaniu, lecz w rzeczywistości nie ma różnicy. System pozostaje ten sam.
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz