Sztuczki Karciane

Magiczne Asy

Cztery osoby podają liczby między 10 a 20, a ty odliczasz karty według podanych liczb i za każdym razem wykładasz asa. Magia ? Dla widzów – tak, ale nie dla Ciebie.

Wcześniej musisz przygotować sobie talię kart w ten sposób, że włożysz do niej asy na miejsca: 10, 11, 12 i 13 od góry talii. Następnie prosisz widzów o podanie dowolnych liczb pomiędzy 10 a 20. Niech to będzie na przykład liczba 14.

Odlicz więc 14 kart na stół, obliczając w pamięci sumę cyfr tej liczby (w tym przypadku 5). Ten sam plik 14 kart odlicz jeszcze raz, odkładając 5 kartę na bok i cały odliczony do końca plik połóż na pozostałe karty.

Tę samą operację powtórz z pozostałymi trzema liczbami. Jeżeli wszystko wykonasz dokładnie to odłożone karty okażą się asami.

 

Sztuczka Karciana

Odlicz 21 kart z talii i daj je komuś z publiczności do potasowania.Następnie układaj karty w trzech rzędach po 7 kart-pierwszą z lewej, drugą pośrodku, a trzecią z prawej, czwarta lekko zachodzącą na pierwszą itd.

Poproś kogoś aby wybrał jedną z karty żeby zapamiętał, w którym leży rzędzie. Karty w rzędach zsuń w pliki, a plik, w którym leży wybrana karta umieść pomiędzy dwoma pozostałymi plikami.

Następnie układaj karty-j.w,i znów poproś o wskazanie,odpowiedniego rzędu. Następnie znów składasz karty w pliki,a wybrany wkładasz w środek. I wreszcie po raz trzeci powtarza się kroki,ale tym razem wskazujemy odpowiednią kartę. Będzie nią zawsze czwarta karta we wskazanej kolumnie.

WYKONANIE:

Pokazujesz publiczności 2 karty z góry talii, potem chowasz je do środka. Następnie chwytasz talię od góry i od dołu i wykonujesz taki ruch, żeby wszystkie karty a wyjątkiem górnej i dolnej wypadły.Publiczności będzie się wydawać, że to są te 2 karty, które zapamiętali.

Cały trik polega na tym, aby odpowiednio ułożyć karty przed występem.Powinno to wyglądać mniej więcej tak: od góry talii ÓSEMKA KARO,DZIEWIĄTKA KIER, ÓSEMKA KIER, RESZTA TALII, DZIEWIĄTKA KARO.Publiczność widzi bardo podobne karty do tych, które widziała na początku.

UWAGA!!! Nie należy wykonywać tej sztuczki wielokrotnie, ponieważ może się zdarzyć, że na sali znajdzie się ktoś bystry i odgadnie nasz sekret.

 

Ostatni As

Ten prosty trik możesz wykonać, jeśli zaopatrzysz się w zwykłą talię kart. Rozsypujesz karty na stole, a następnie szukasz czterech asów. Kładziesz je obok reszty kart. Wszyscy widzą cztery asy.

Następnie jedną ręką mieszasz karty w ten sposób, by asy nie były widoczne.Prosisz widza, by ten odszukał wszystkie asy. Mimo usilnych prób, widzowi udaje się tylko odnaleźć trzy asy.

Czwarty as zniknął ze stołu, a pojawił się w twojej kieszeni. Jak to zrobić? Przed prezentacją triku należy odszukać asa karo, wyjąć go z talii i schować w kieszeni spodni lub marynarki.

Wykonując trik musisz odnaleźć trzy pozostałe asy i położyć je na stole. Jako „czwarty as” posłuży ci trójka karo, którą trzeba położyć w ten sposób, by pozostałymi asami zakryć symbole tej karty i widoczny był tylko duży, czerwony znak karo na środku karty.

Trzeba to uczynić umiejętnie, by nikt z uczestników zabawy nie zorientował się. Gdy już to wykonasz, zwróć uwagę widzów na „cztery asy” leżące na stole. Zamieszaj karty, a następnie poproś kogoś, by odszukał wszystkie asy.

Już w tej chwili możesz uśmiechać się pod nosem obserwując wysiłek, z jakim widz poszukuje ostatniego asa

MAGIK Z DWOMA TALIAMI KART

Do wykonania triku potrzebne są dwie talie kart. Jedna dla ciebie, jedna dla osoby biorącej udział w pokazie. Obydwie talie tasuje się (robi to widz) a następnie wybiera talię dla siebie. Z talii wybiera jedną dowolną katrę, zapamiętuje ją i kładzie na wierzch talii.

Talię przekłada kilkakrotnie.Następnie widz zamienia się taliami kart z iluzjonistą i wyjmuje z niej wybraną kartę.Iluzjonista rozkłada drugą talię i bez problemu znajduje w niej wybraną przez widza kartę.

Sekret polega na tym, że kiedy widz tasuje karty, ty musisz podejrzeć kartę na spodzie jego talii (tzw. karta-klucz). Nie jest to zbyt łatwe, jeśli uczestnik zabawy ma wprawę w tasowaniu, jednak zawsze możesz poprosić go, by przełożył talię i wtedy podpatrzeć kartę.

Jak to nie pomoże, to weź tę talię do rąk i pod pretekstem zabawy ( jakiś wachlarz z kart…itp.) zrób to, co do ciebie należy. Dalej trik wykona widz.

Wybiera kartę z talii, kładzie ją na wierzch, przekłada ile razy chce i dalej jak w opisie. Ty tylko instruujesz go co ma robić i czekasz na wielki finał. Kiedy zamienicie się taliami, twoim zadaniem jest przejrzeć karty i znaleźć w talii kartę którą wcześniej podejrzałeś.

Zauważ, że kiedy talia jest przekładana, kolejność kart jest cały czas zachowana. Pod kartą-kluczem znajduje się karta wybrana przez widza. Teraz możesz już tylko czekać na oklaski.

Ten trik możesz wykonać także przy użyciu jednej talii, jednak wykonanie tego triku z dwoma taliami podwaja efekt sztuki

Daj mi...

Mówimy jednemu z obserwatorów, że zrobimy z niego jasnowidza zmuszając go do tego, że z talii rozłożonej na stole, oczywiście grzbietami do góry, wyciągnie nam takie karty o jakie go poprosimy.

Mówimy np.: „Daj króla kier”, „Daj Damę kier”, „Daj Asa pik”. „Teraz ja sobie biorę 9 pik”. Po zakończeniu wykładamy karty i okazuje się, że mamy króla kier, damę kier, asa pik i 9 pik

WYKONANIE:

Mówimy jasnowidzowi by dał nam kartę, którą podglądnęliśmy, w naszym przypadku król kier. Oczywiście podający nie ma prawa widzieć jaką kartę podaje…Załóżmy, że dostaliśmy kartę dama kier. Więc mówimy daj mi damę kier. itd.

Na koniec bierzemy kartę, którą podglądnęliśmy mówiąc oczywiście, że bierzemy kartę otrzymaną przed chwilą od jasnowidza. Efekt murowany. P.S. Dobrze jest nie mówić na początku ile kart będziemy brać bo może się zdarzyć, że nasz jasnowidz jako np. 2 kartę weźmie przypadkowo naszą kartę.

Wtedy kończymy numer i efekt jest piorunujący, gdyż wszystko dzieje się bez naszego udziału.


1 komentarz:

  1. Chodzi mi o sztuczkę karcianą. o co chodzi z tym wykonaniem ? wykonanie to osobna sztuczka ? bo kompletnie nie pasuje do tego górnego opis. a po za tym jak ktoś wybierze sobie kartę ze środkowego rzędu to cały czas środkowy rząd będzie taki samy bo wybrany rząd musi być w środku.I o co chodzi z tym cytatem ,,czwarta lekko zachodzącą na pierwszą itd.,, przecież miały być trzy rzędy proszę o odpowiedz bo ta sztuczka mi nie wychodzi :c a chce jej się nauczyc :)

    OdpowiedzUsuń